ارتباط آنه شرلی با دنیای مدرن

   با اینکه نگارش رمان های آنه شرلی به سال 1908 میلادی بر می گردد، اما به نظر می آید که همین دیروز نوشته شده اند و من مدت زیادی است که این حقیقت را باور دارم. البته از آن زمان تا به حال، به طور حتم چیزهایی مثل شیوۀ حمل و نقل به کلی تغییر کرده اند اما چیزی که عوض نشده، تجربیاتی است که آنه و شخصیتهای دیگر قصۀ او داشته اند. آنه در طول زندگی اش با تراژدی، ناامیدی، و طرد شدن مواجه شده؛ با این حال او همیشه تلاش می کرده تا نگاه مثبت و خیال انگیزش را حفظ کند.

   آنه به جای اینکه مدام منفی بافی کند عمیق تر نگاه کرد . او با استفاده از تجربیاتی که در زندگی به دست آورد، بالاخره شادی، زیبایی، معنویت، و دانش را پیدا کرد. اگر این ها برای مردم دنیای مدرن امروز، خوشایند نباشد دیگر نمی دانم چه چیز دیگری ممکن است خوشایند باشد.

   به سادگی می توان دریافت که داستان های آنه شرلی به ما یادآوری می کنند که اگر به اندازه کافی "تخیلمان را وسعت بدهیم"، همه چیز امکان دارد. پس هرکدام از رمانهای لوسی مود مونتگومری را که بخوانید یا هرکدام از فیلمهایی که کِوین سالیوان درباره آنه ساخته را تماشا کنید [و همچنین کارتونش را] آنه شرلی همیشه آنجاست که این موضوع را به شما یادآوری کند، و او سالهای سال در آنجا خواهد بود.

امضا: دختری از گرین گیبلز

/ 72 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ح.ق

دیگه آپ نمیکنی خانومی؟[ماچ]

زهرا

به منم سربزن عزیزم [چشمک]

سارا

سلام منم یه دوست داشتم که اسمش مریم بود اون حالا رفته مالزی ومن تک تنها مو ندم با خاطراتش من هیچ دوستی ندارم و واقعا تنهام[ناراحت]

حسین آگاهی

با اون که متن اصلی رو نخوندم ولی از ترجمه تون خوشم اومد و کلماتش رو به جا دیدم. با این اوصاف شما می تونید در زمینه ادبیات حالا یا کودک یا محض و بالاخره هر رشته ای که علاقه دارید از ادبیات پیشرفت کنید. شاید هم دوست داشته باشید یک رشته جز ادبیات رو بخونید و در کنارش ادبیات رو هم داشته باشید این دیگه با شماست.

رها

جلد نهم جلده خوبى نيست:( ولى دوست دارم بدونم چى ميشه اگه چيزى ازش فهميديد به منم بگيد:(باورم نميشه آن شرلى قشنگ و رويايى تبديل بشه به يك زندگى تلخ وسخت غير قابل باوره:(((((چرا آخه اين زن دو جلده آخر را اين جورى كرد:'(

مهدیه بلایت

ببخشید مگه جلد۹ اش هم اومده؟!??

مهدیه بلایت

تو سایتش نوشته بود تازه پاییز ۹۴ میاد

مهدیه بلایت

راستی می تونین کمکم کنید سایت ملیکا شرلی رو پیدا کنم؟??

ستاره

تو رو خدا اگه جلد 9 وجود خارجی داشت نخوونید ها همون جلد 7و8 واسه هفت پشتمون کافیه نذارید رویاهاتون به باد بره...