گردهمایی دوستداران آن شرلی

همزمان با روی صحنه رفتن یک نمایش جدید از داستان محبوب «آن از گرین گیبلز» که شهرتی جهانی دارد، دوستداران این قصه در کارگاه های بحث و بررسی کتاب هم شرکت می کنند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از آناربور، این نمایش که اجرای جدیدی از کتاب پرفروش «آن از گرین گیبلز» نوشته لوسی ماد مونتگومری نویسنده کانادایی است، قرار است در مه (اردیبهشت) روی صحنه برود. 

همزمان با این نمایش دو کارگاه از سوی کارگردان نمایش ژاکلین کورتو پیش بینی شده که یکی کارگاه بحث و گفت وگو درباره کتاب ، قصه آن، شخصیت ها و ... و دیگری کارگاه فیلمنامه نویسی است که با توجه به همین کتاب برگزار می شود و در آن کارگردان این نمایش درباره چگونگی اقتباس از یک کتاب برای نمایش آموزش می دهد. 

کتاب پرفروش «آن از گرین گیبلز» سال 1908 منتشر شد و لوسی ماد مونتگومری،نویسنده آن تلاش داشت تا کتابی مناسب برای همه سنین بنویسد. آن شرلی قهرمان این کتاب دختربچه یتیمی است که سرپرستی اش به یک خواهر و برادر میانسال واگذار می شود،در حالی که این دو نیاز به یک بچه پسر داشتند که به آن ها در کارهای مزرعه کمک کند. 

از این کتاب بیش از 50 میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رسیده و به بیش از 20 زبان ترجمه شده است. پس از درگذشت نویسنده این اثر، دنباله های متعددی از سوی نویسندگان دیگر برای این قصه نوشته شد و نسخه سینمایی و مجموعه تلویزیونی آن نیز در کشورهای مختلف از جمله ایران به نمایش درآمد.

 

حالا جالب اینکه این منبع خبری ننوشته گردهمایی در ایران برگذار میشه یا خارج از ایران!!!!!!!!!!!!!!!!

raquo; که شهرتی جهانی دارد، دوستداران این قصه در کارگاه های بحث و بررسی کتاب هم شرکت می کنند.

/ 5 نظر / 11 بازدید
انه

سلام راستی انه جان کتاب تایپش چی شد من سر زدم انگار کلا از فروم حذف شده خبری نداری ؟؟؟؟؟ باز جای شکرشه برگزار میشه [نیشخند]

ملیکاشرلی

سلام عزیزم توروخدا ببخشید نبودم چون تو وسط هفته نمیتونم بیام(میدونی که این معلمهای ظالم ازترم دوم به بعد نفس آدمو تو شیشیه حبس کردند)درباره فن باید بگم انه من نمیدونم چیکار کنم!!!نه اینکه داستان نویسی بلد نباشم هانه درباره ایده اش است نمیدونم ایده اش را تاکجا پیش ببریم مثلا من مطمئنم مثل لوسی نمیتونم یک عالمه مشکل برا آنه درست کنم!!!ازت یک خواهش دارم میشه تو فصل اول را بنویسی وبگذاری؟؟آخه من اینطوری ام باید یکی کارراشروع کنه من اونوقت میتونم عالی ادامه اش بدم.رمز انجمن را هم با پیغام بعدی برات میفرستم!!!راستی واقعا دست این منبع خبری درد نکنه!!!

Miss F

سلام به انه شرلی عزیز راستش من قبلا اصلا از کارتون انه شرلی خوشم نمیومد اما از وقتی به طور اتفاقی این کارتونو تو پرشین تون دیدم یک دل نه صد دل نه هزار دل عاشقش شدم واقعا که قسمت اخر خیلی قشنگ بود مخصوصا جمله اخر و موندگار انه که گفت:گرین گیبلز سرسبز...من از توام و تو از من.یعنی من عاشق این جمله شدم دیگه[قلب][قلب][قلب]راستی اگه میشه لینک دانلود فیلم انه رو هم بذار لطفا... ممنون...